Leden 2012

New Year's Live Show za námi!

28. ledna 2012 v 21:37 | Steeple (Dede) |  Novinky
NYLS bylo naprosto úžasné. Nebudu Vám tu popisovat průběh, každý snad ví, jak to na takových akcích chodí.. :) Tak jen ve stručnosti, aby to někdo vůbec četl (smích :))

NYLS pořádaly Anitt a Pharlap. Musím říct, že v klubu Ojai, kde se NYLS pořádalo, to bylo opravdu krásné. Takové malé a útulné, ale přitom velké a krásné. Kategorií bylo dost a každý se v ní našel, myslím, že všichni si odvezli domů alespoň diplomek nebo stužku. Já se Sunnym jsme si odvezli stužku za první místo ve Stonech Others a druhé místo ve Stonech celkově, což je pro nás velký úspěch. S Green Day, malou redroan stabličkou jsme to dotáhly až mezi nejlepší Stablemates a skončily jsme druhé, což mě též velmi překvapilo.
Celkově byla akce prostě úžasná, skvělá, přátelská atmosféra. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem měla méně koní (což mi, jak jsem zjistila, vyhovuje :D) ale tentokrát jsem ani nikam nespěchala a všechno si vyloženě užívala.
Mockrát děkuji jak holkám pořadatelkám, tak účastnicím. Bylo to vážně super a doufám, že se sejdeme na CLS (které je 3o.3.) a na CSE.


(Fotografie patří Lišce, doufám, že se nezlobí. Jinak je to Sunny ve své kategorii Peter Stone Others.)

AREÁL STÁJE

21. ledna 2012 v 1:06 | Steeple (Dede) |  Areál

ZDE - areál stáje Blue Star •

Popis:

VCHOD: Ten je snad jasný. Vchod do areálu stáje.

Parking: Pro všechny návštěvníky, ale i pro majitele koní a členy klubu. Parkoviště je důležité.

Hala: Méně používaná, proto je taková "odstrčená". Jezdíme v ní jen pokud je opravdu extrémní mráz, nebo pořádný slejvák.

Klubovna: V ní se scházíme, když potřebujeme něco vyřešit, nebo si jen tak povídáme. V létě je možnost zde i přespat. Je to jako náš druhý domov. :) Klubovna obsahuje rozkládací gauč, malou televizi, stůl a židle, malý kuchyňský koutek.

Sedlovna: Úschovna sedel, uzdeček a dalších nezbytných drobností, jako například boxy s čištěním, chrániče na nohy, ohlávky, vodítka, bičíky, lonže, a ostatní.

WC: Toaleta, snad nemusím popisovat více. :)

Kancelář: Zde jsou všechny spisy, databáze koní a 'síňka slávy'. Máme zde vše pečlivě uschováno, všechny veterinární průkazy a dokumenty, aby se nám neztratily.

Sklad krmiva: Balíky sena a slámy na podestýlku musí být pod střechou, aby nezmokly a neshnily. Dále tu jsou sudy s ovsem a jiným doplňkovým krmivem, vitamíny a pochoutky ve formě tvrdého pečiva, mrkví a jablek. Můžete zde i najít kolečka, místovačky, vidle a lopaty na kydání a čištění stáje.

STÁJ: To je naše hlavní a zatím jediná stáj. Boxy jsou veliké a prostorné. Je zde vyhrazeno i pár boxů pro koně, kteří k nám přijeli na závody. Každý box je vybaven žlabem s napáječkami, uvazovacím kroužkem a okýnkem. Stáj je postavena ve tvaru písmene L a je průchozí na obou koncích.

Jízdárna: Jízdárna, klasická velikost 2o × 4o metrů. Obsahuje drezúrní písmena a skokový materiál. Pořádáme zde závody prakticky ve všech možných disciplínách, většinou jen nějaké hobby závůdky. Samozřejmě zde i trénujeme. Jídárna je obehnána dřevěným "oplocením".

Kruhovka: Kruhová jízdárna pro výuku začátečníků, ale nejčastěji je využívána práv k přirozené komunikaci. Někdy je využívána i jako "malý soukromý výběh" pro koně, který se například zotavuje z úrazu či nemoci a nesmí přijít do styku s dalšími koňmi.

Hnůj: Hnojiště.

Výběhy: Základní výběhy jsou tři - pro klisny, jejich hříbata a nějaké valachy, druhý pro skupinku hřebců a valachů, kteří se mezi sebou snesou a totéž uspořádání patří ve třetím. Protože máme spoustu hřebců a někteří mezi sebou bojují, máme i další menší výběhy pro takovéhle případy. Ve výbězích roste tráva, v každém je přístřešek se síťkou sena a koryto s vodou. Výběh je oplocen dřevěným oplocením.

Dvorek: V létě nám slouží jako "letní klubovna". Vytáhneme stoly, židle a slunečníky a užíváme si na čerstvém vzduchu. Také zde sprchujeme koně a sušíme na sluníčku. Jsme tu v podstatě "v centru dění", máme výhled všude.

Catalin V. ve 'sněhu'

15. ledna 2012 v 22:06 | Steeple (Dede) |  Fotogalerie
Nevím, jestli se tomu dá říkat sníh, ale budiž. Káťa vytáhl nohy z přístřešku ve výběhu a šel se proběhnout čerstvě napadlým snížkem :)


Nový přírůstek :)

12. ledna 2012 v 17:57 | Steeple (Dede) |  Dny ve stáji
Dneska k nám do stáje přibyl nový kůň. Je to původem rodinný koník, hodný, zvyklý na děti. Je to kříženec Quartera a Andaluského koně - velmi neobvyklá směsice, že? =D Sára si ho musela vyzkoušet i pod sedlem, 'neztrácela' čas na jízdárně a hned vyjeli na louku. Je to hřebec, avšak velmi hodný a mírný. Jmenuje se Pikhasso, zkráceně Piko. Doufáme, že se mu u nás bude líbit. Fotky naleznete zde:
Pikhasso, 'westernový drezúrák'

12. ledna 2012 v 17:51 | Steeple (Dede)
Zbarvení je jak malované do westernu, avšak tento - vzrůstem poměrně malý - kůň je duší v drezurním obdélníku.
To je Pikhasso, kříženec quartera a andalusiana.
ENJOY!


Krásný Nový rok! :)

1. ledna 2012 v 2:52 | Steeple (Dede) |  Novinky
Přeji Vám všem za celou stáj Blue Star nádherný Nový rok, ať se Vám splní vše, co si přejete, hodně nových koňských modýlků, málo pádů jak z koně, tak v životě, ale hlavně zdraví, přátele a lásku ♥ :))
Mám Vás moc ráda, a nebojte se, nezapomněla jsem na Vás a už se zase mezi Vás vracím. Musíte pochopit že první půlrok na střední škole je opravdu těžký a já ty dobré známky potřebovala, hlavně abych byla v obraze, co se týče učení a stíhala látku :)
Doufám, že jste si Silvestra užili a vy starší to moc nepřehnali.. =D Jinak se můžete v nejbližší době těšit na:
• Nové fotky Lussy,Corteza a Desirée
• Sire list a později i Dam :)